Robert De Niro przemawiał w obronie Ukrainy w Cambridge

Robert De Niro przemawiał w obronie Ukrainy w Cambridge

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Znany amerykański aktor Robert De Niro w przemówieniu do studentów Uniwersytetu Cambridge wyraził poparcie dla Ukrainy i wezwał do sprzeciwu wobec rosyjskiej agresji - poinformowała BBC, donosi Ukrinform.

W Cambridge Union (Studencki Klub Dyskusyjny) De Niro mówił o swojej karierze aktorskiej. A zapytany, co sądzi o agresji Rosji na Ukrainę, odpowiedział, że jest to nie do przyjęcia.

„Na świecie dzieją się pewne rzeczy, a jeśli masz głos i widzisz, co się dzieje, masz prawo coś o tym powiedzieć. Powinieneś” - podkreślił aktor.

Podkreślił, że nie chodzi tylko o demokrację, ale także o mówienie prawdy.

„Widzisz, co dzieje się teraz na Ukrainie, musisz wstać i powiedzieć: „To nie jest możliwe, to jest złe” – powiedział De Niro.

Amerykański aktor zaapelował do publiczności: „Musimy coś zrobić, aby powstrzymać tę agresję”.

Robert Anthony De Niro Jr. to amerykański aktor, producent i reżyser. Swojego pierwszego Oscara zdobył w 1974 roku dla najlepszego aktora drugoplanowego w filmie "Ojciec chrzestny - 2". Został także najlepszym aktorem wg Amerykańskiej Akademii Filmowej w 1980 roku za rolę w filmie „Mad Bull”. De Niro jest także właścicielem kilku statuetek Złotego Globu i innych prestiżowych nagród w branży filmowej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-