Unia Europejska uruchomiła procedurę rozpatrzenia wniosku Ukrainy o członkostwo

Unia Europejska uruchomiła procedurę rozpatrzenia wniosku Ukrainy o członkostwo

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Unia Europejska oficjalnie uruchomiła procedurę rozpatrywania wniosku Ukrainy o członkostwo -

napisał na Twitterze przedstawiciel Ukrainy przy Unii Europejskiej Wsewołod Czentsow .

Czentsow przekazał podpisany przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wniosek Ukrainy o przystąpienie do Unii Europejskiej Stałemu Przedstawicielowi Francji, która przewodniczy w Radzie UE Philippe Léglise-Costa.

„Wniosek został zarejestrowany. Rozpoczęto procedurę rozpatrzenia” – powiedział dyplomata.

Jak informowaliśmy, rankiem 28 lutego prezydent Wołodymyr Zełenski oświadczył, że władze Ukrainy apelują do UE o natychmiastowe przyjęcie Ukrainy w specjalnej procedurze. Premier Denys Szmyhal poinformował, że stosowny wniosek jest przygotowywany. Zełenski później podpisał dokument.

Wieczorem tego samego dnia prezydent poinformował, że wniosek o członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej został już złożony w Brukseli.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-