Podoliak - Negocjacje były trudne, ale bez ultimatum

Podoliak - Negocjacje były trudne, ale bez ultimatum

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Negocjacje między delegacją ukraińską i rosyjską były trudne, ale bez obowiązkowych ultimatum – napisał na Twitterze doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Mychajło Podoliak, informuje Ukrinform.

„Negocjacje są trudne. Jednak bez obowiązkowych ultimatum. Niestety strona rosyjska jest nadal wyjątkowo stronnicza w swoich destrukcyjnych procesach” – powiedział.

Wcześniej Podoliak mówił, że delegacje ukraińska i rosyjska omówiły w trakcie rozmów szereg priorytetowych tematów, a teraz jadą do swoich stolic na konsultacje dalszych decyzji. Ponadto, według niego, strony dyskutowały o możliwości przeprowadzenia w najbliższym czasie drugiej rundy rozmów, w której poruszane tematy będą miały określone praktyki rozwojowe.

Jak informowaliśmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował 27 lutego, że rozmawiał z Ołeksandrem Łukaszenką. W wyniku rozmowy ustalono, że delegacja ukraińska spotka się bezwarunkowo z delegacją rosyjską na granicy ukraińsko-białoruskiej w pobliżu rzeki Prypeć.

W skład delegacji weszli Dawyd Arachamia – głowa partii Sługa Narodu, Ołeksij Reznikow - Minister Obrony Ukrainy, Mychajło Podoliak - Doradca Szefa Kancelarii Prezydenta, Andrij Kostin - I Zastępca Szefa Ukraińskiej Delegacji do Trójstronnej Grupy Kontaktowej, Rustem Umerow i Mykoła Toczycki.

KP podkreśliła, że kluczową kwestią rozmów jest natychmiastowe zawieszenie broni i wycofanie wojsk z Ukrainy.

Łukaszenko podciągnął się do odpowiedzialności za zapewnienie, że „wszystkie samoloty, helikoptery i rakiety stacjonujące na terytorium Białorusi pozostaną na ziemi podczas podróży, rozmów i powrotu ukraińskiej delegacji”.

24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę.

W kraju wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-