NATO zwiększa dostawy broni przeciwlotniczej i przeciwpancernej na Ukrainę – Stoltenberg

NATO zwiększa dostawy broni przeciwlotniczej i przeciwpancernej na Ukrainę – Stoltenberg

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Sojusznicy NATO nadal zwiększają pomoc dla Ukrainy, w tym dostarczanie niezbędnych systemów broni powietrznej i przeciwpancernej, a także wsparcie finansowe i humanitarne – napisał na Twitterze sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, donosi Ukrinform.

„Właśnie rozmawiałem z prezydentem Ukrainy Zełenskim i pogratulowałem mu odwagi narodu i Sił Zbrojnych Ukrainy. Sojusznicy NATO zwiększają pomoc za pomocą rakiet przeciwlotniczych, broni przeciwpancernej, a także pomocy humanitarnej i finansowej” – napisał Stoltenberg.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Piątego dnia wojska rosyjskie ostrzelały i zniszczyły kluczowe obiekty infrastrukturalne, a także osiedla mieszkaniowe.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

Siły Zbrojne Ukrainy przy wsparciu wszystkich ludzi odważnie stawiają opór agresji i zadają ciężkie straty rosyjskim najeźdźcom.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-