Zełenski zaapelował do UE o natychmiastowe przyjęcie Ukrainy do Unii w ramach specjalnej procedury

Zełenski zaapelował do UE o natychmiastowe przyjęcie Ukrainy do Unii w ramach specjalnej procedury

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraińskie władze apelują do UE o natychmiastowe przyjęcie Ukrainy do Unii w ramach specjalnej procedury - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wystąpienia wideo opublikowanego w Telegramie, donosi korespondent Ukrinform.

„Europejczycy są świadomi, że nasi żołnierze walczą o nasz kraj, a więc o całą Europę, o pokój dla wszystkich krajów UE, o życie dzieci, o równość, o demokrację. A to daje nam pełne prawo do następujących działań: apelujemy do Unii Europejskiej o natychmiastowe przyłączenie nas do UE w ramach nowej specjalnej procedury” – powiedział Zełenski.

Dodał, że jest wdzięczny partnerom za bezprecedensowe wsparcie Ukrainy, w szczególności za decyzję o dostarczeniu nam broni i innych środków. Jednocześnie Prezydent podkreślił, że celem naszego państwa jest być razem ze wszystkimi Europejczykami i, co najważniejsze, być równym. Prezydent jest przekonany, że Ukraina na to zasługuje i jest to sprawiedliwe i możliwe.

Jak wcześniej informowaliśmy, Unia Europejska chce widzieć w swoim składzie Ukrainę i stanie się to z czasem. O tym oświadczyła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-