Delegacja ukraińska przybyła w rejon granicy ukraińsko-białoruskiej, aby wziąć udział w rozmowach

Delegacja ukraińska przybyła w rejon granicy ukraińsko-białoruskiej, aby wziąć udział w rozmowach

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Delegacja ukraińska przybyła w rejon granicy ukraińsko-białoruskiej, aby wziąć udział w rozmowach z przedstawicielami Federacji Rosyjskiej – napisała Kancelaria Prezydenta Ukrainy w telegramie, donosi Ukrinform.

W skład delegacji weszli Dawyd Arachamia – głowa partii Sługa Narodu, Ołeksij Reznikow - Minister Obrony Ukrainy, Mychajło Podoliak - Doradca Szefa Kancelarii Prezydenta, Andrij Kostin - I Zastępca Szefa Ukraińskiej Delegacji do Trójstronnej Grupy Kontaktowej, Rustem Umerow i Mykoła Toczycki.

KP podkreśliła, że kluczową kwestią rozmów jest natychmiastowe zawieszenie broni i wycofanie wojsk z Ukrainy.

Jak informowaliśmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował 27 lutego, że rozmawiał z Ołeksandrem Łukaszenką. W wyniku rozmowy ustalono, że delegacja ukraińska spotka się bezwarunkowo z delegacją rosyjską na granicy ukraińsko-białoruskiej w pobliżu rzeki Prypeć.

Łukaszenko podciągnął się do odpowiedzialności za zapewnienie, że „wszystkie samoloty, helikoptery i rakiety stacjonujące na terytorium Białorusi pozostaną na ziemi podczas podróży, rozmów i powrotu ukraińskiej delegacji”.

24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę.

W kraju wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-