Rosja od początku inwazji na Ukrainę straciła około 5300 żołnierzy

Rosja od początku inwazji na Ukrainę straciła około 5300 żołnierzy

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Od początku rosyjskiej inwazji szacowana strata agresora to 5300 osób – napisała wiceminister obrony Hanna Maliar na Facebooku, donosi Ukrinform.

Szacunkowe straty przeciwnika od 24 do 28 lutego:

samoloty – 29,

helikoptery – 29,

czołgi – 191,

bojowe wozy opancerzone – 816,

działa – 74,

buk– 1,

grady - 21,

technika samochodowa - 291,

cysterny - 60,

bezzałogowe statki powietrzne - 3,

statki / łodzie - 2, środki obrony przeciwlotniczej - 5,

żołnierze - około 5300.

Maliar zaznacza, że informacje mają charakter orientacyjny i trzeba je doprecyzować, gdyż po bitwie jest to niezwykle trudne do zdobycia, ponieważ dowódcy skupiają się przede wszystkim na walce.

Ponadto, według niej, informacje można uzyskać dopiero po bitwie, a bitwy są niezwykle długie. Dane mogą być odbierane następnego dnia, a czasem co drugi dzień.

Ponadto, jeśli bitwa trwała nocą i zaczynała się jednego dnia kalendarzowego, a kończyła innego, to dość trudno jest oddzielić dzień, w którym doszło do strat.

Jak donosi Ukrinform, Ministerstwo Obrony zwraca się do Ukraińców, aby w jak największym stopniu opierali się próbom rosyjskich okupantów uzupełnienia wyczerpanych zapasów paliwa, amunicji i żywności.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-