Kuleba zwraca się do Rosjan Putin rozpoczął wojnę, a wy za nią płacicie

Kuleba zwraca się do Rosjan Putin rozpoczął wojnę, a wy za nią płacicie

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba zwrócił się do obywateli Federacji Rosyjskiej, by żądałi od prezydenta Putina zakończenia wojny z Ukrainą.

Powiedział to w wideo na Instagramie, donosi Ukrinform.

„Ukraińcy nie chcieli tej wojny, ale Ukraińcy będą walczyć o swoją ziemię, o swoje domy. I mamy prawdziwą wojnę narodowa. Każdy chwyta za broń i broni swojego kraju. Putin wciągnął Was w wojnę, a Wy za to płacicie" - stwierdził.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy podkreślił, że cały świat zjednoczył się, by wesprzeć Ukrainę i powstrzymać Putina. Wobec Rosji zastosowano bezprecedensowe sankcje, które dotkną przede wszystkim obywateli rosyjskich.

„Putinowi nie zabraknie pieniędzy, nic mu nie będzie. A rubel w kantorze poleciał w przepaść. Rosyjskie banki są odłączone od międzynarodowych systemów finansowania i nie można nawet płacić kartami. Niebo w Europie jest zamknięte, nie można wsiąść do samolotu i polecieć na wakacje, żeby zobaczyć świat. A to dopiero początek, będzie gorzej. Rosyjska gospodarka upadnie pod presją sankcji, ceny wzrosną, będzie inflacja"- powiedział Minister i dodał, że władze przekonują Rosjan, że sytuacja jest pod kontrolą, rezerwy walutowe są silne, ale to kłamstwo.

„Okłamują Was. Chcą Was tylko ukryć przed rzeczywistością. A rzeczywistość jest taka, że jest wojna… Niestety, będziecie cierpieć z powodu tej wojny, nie mówiąc już o zabitych na Ukrainie Rosjanach, którzy wrócą dom w workach” - powiedział Kuleba.

Podkreślił, że Ukraina nikogo nie zaatakowała i nie planuje ataków.

„Chcemy żyć w pokoju. Ale w tym celu Putin musi powstrzymać wojnę i zniszczenie rosyjskiej gospodarki, która już się rozpoczęła i od czego będziecie cierpieć. Ratujcie swój kraj, żądajcie, aby Putin zaprzestał wojny” – powiedział Kuleba.

Jak donosi Ukrinform, 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Rosyjskie wojska strzelają i niszczą kluczową infrastrukturę, a pociski uderzają w domy Ukraińców.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych straty armii rosyjskiej wynoszą obecnie około 4500 osób.

Ukraina oficjalnie złożyła pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-