Parlament i Kancelaria Premiera Kanady zostały podświetlone na żółto i niebiesko

Parlament i Kancelaria Premiera Kanady zostały podświetlone na żółto i niebiesko

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Na znak solidarności z Ukrainą podświetlono dzwonnicę kanadyjskiego parlamentu oraz budynek Kancelarii Premiera w Ottawie – napisał na Twitterze premier Justin Trudeau, donosi korespondent Ukrinform.„Kanadyjczycy wspierają mieszkańców Ukrainy” – napisał Trudeau, zamieszczając zdjęcia oświetlonych budynków.

„Kanadyjczycy wspierają mieszkańców Ukrainy” – napisał Trudeau, zamieszczając zdjęcia oświetlonych budynków.

Na znak solidarności z Ukrainą podświetlono dzwonnicę kanadyjskiego parlamentu oraz budynek Kancelarii Premiera w Ottawie – napisał na Twitterze premier Justin Trudeau, donosi korespondent Ukrinform.

Zgodnie z ustaloną praktyką iluminacja budynku parlamentu kanadyjskiego nigdy nie jest używana jako środek uznania. Ale dla Ukrainy zrobiono wyjątek.

Dzwonnica parlamentu kanadyjskiego nazywana jest Wieżą Pokoju. Zawiera księgę z nazwiskami wszystkich żołnierzy kanadyjskich, którzy zginęli na służbie.

Wcześniej w Kanadzie wodospad Niagara i najwyższy budynek w kraju, CN Tower w Toronto, zostały podświetlone na żółto i niebiesko. Ponadto w ten weekend nad ratuszem w Ottawie i Toronto oraz parlamentem miasta Quebec zawisła flaga Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-