Zełenski uważa, że obecna doba będzie kluczowa dla Ukrainy

Zełenski uważa, że obecna doba będzie kluczowa dla Ukrainy

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Najbliższe 24 godziny zmagań Ukraińców w wojnie z Rosją będą kluczowe dla kraju - prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował o tym telefonicznie brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, donosi Ukrinform.

„Prezydent Zełenski powiedział, że uważa, że najbliższe 24 godziny będą kluczowym okresem dla Ukrainy” – czytamy w oświadczeniu.

Z kolei premier Wielkiej Brytanii zapowiedział, że zrobi wszystko, co możliwe, aby zapewnić Ukrainie pomoc obronną z Wielkiej Brytanii i jej sojuszników.

Należy zauważyć, że w rozmowie z ukraińskim przywódcą, która odbyła się w niedzielę wieczorem, Johnson podkreślił odwagę narodu ukraińskiego i nazwał opór Ukraińców wobec Rosjan „heroicznym”.

Jak poinformował Ukrinform, w niedzielę wieczorem prezydent Ukrainy omówił z premierem Wielkiej Brytanii i prezydentem Polski aktualną sytuację bezpieczeństwa oraz uzgodnił dalsze wspólne działania w celu przeciwdziałania rosyjskiej agresji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-