Wszelkie próby agresorów przebicia się przez obronę Kijowa nie powiodły się – dowódca wojsk lądowych

Wszelkie próby agresorów przebicia się przez obronę Kijowa nie powiodły się – dowódca wojsk lądowych

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Tej nocy rosyjskie wojsko ponownie próbowało przebić się przez obronę Kijowa, ale wszystkie ich próby zakończyły się niepowodzeniem - napisano na stronie Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku, informuje Ukrinform.

Należy zauważyć, że kolumny wojsk rosyjskich wielokrotnie próbowały szturmować przedmieścia Kijowa. Jednak wszystkie ruchy wroga były pod kontrolą, a siły zbrojne podejmowały na czas decyzje.

Sytuacja w Kijowie jest pod kontrolą - zapewniły Wojska Lądowe.

„Wszelkie próby osiągnięcia celu przez rosyjskie siły okupacyjne nie powiodły się. Kolumny sprzętu agresora zostały zniszczone. Wróg poniósł znaczne straty osobowe” – powiedział dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał-pułkownik Ołeksandr Syrskij.

Według niego wojska rosyjskie są zdemoralizowane i wyczerpane.

„Pokazaliśmy, że wiemy, jak chronić nasz dom przed nieproszonymi gośćmi” – dodał Syrskij.

24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Wojska rosyjskie strzelają i niszczą kluczową infrastrukturę, pociski uderzają w budynki mieszkalne.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych straty armii rosyjskiej wynoszą obecnie około 4500 osób.

Ukraina oficjalnie złożyła pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-