Okupanci zniszczyli legendarny samolot „Mrija”

Okupanci zniszczyli legendarny samolot „Mrija”

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Rosyjscy okupanci zniszczyli flagowy okręt ukraińskiego lotnictwa - legendarny An-225 "Mrija".

Jak donosi Ukrinform, Ukroboronprom informuje o tym na Facebooku .

Stało się to na lotnisku Antonowa w Hostomelu pod Kijowem, gdzie znajdował się samolot. Jego odbudowa będzie kosztować ponad 3 miliardy dolarów i zajmie dużo czasu.

Ukraina dołoży wszelkich starań, aby państwo-agresor zapłaciło za te prace.

Rosja wybrała „Mriję” jako symbol możliwości ukraińskiego lotnictwa. An-225 "Mrija" - gigant lotniczy, który posiada rekordy w przewozie maksymalnej ilości ładunku handlowego oraz najdłuższy i najcięższy w historii lotniczy monoloading, udźwig. Niestety te opcje są dziś stracone, ale na pewno zostaną przywrócone.

„Okupanci zniszczyli samolot, ale nie będą w stanie zniszczyć naszego wspólnego marzenia. Na pewno odżyje. Szacuje się, że kosztować to będzie ponad 3 miliardy dolarów i trwać ponad 5 lat. Naszym zadaniem jest dopilnowanie, aby te koszty pokrywa Federacja Rosyjska, która spowodowała celowe szkody w ukraińskim lotnictwie i sektorze przewozów lotniczych.

Rosja zniszczyła naszą „Mriję”, ale marzenia o Ukrainie wolnej od okupanta nie da się zniszczyć. Będziemy walczyć o naszą ziemię i nasz dom do zwycięskiego końca. A po zwycięstwie, wiecie, na pewno wyremontujemy naszą nową „Mriję”, która czeka na to w bezpiecznym miejscu od wielu lat. Wszystko będzie Ukrainą!” - powiedział dyrektor generalny Ukroboronprom Jurij Gusiew.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-