Łukaszenko zapewnia Zełenskiego, że białoruskie wojsko nie zostanie użyte przeciwko Ukrainie – Kuleba

Łukaszenko zapewnia Zełenskiego, że białoruskie wojsko nie zostanie użyte przeciwko Ukrainie – Kuleba

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Samozwańczy prezydent Białorusi Ołeksandr Łukaszenko zapewnił prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, że siły zbrojne Białorusi nie zostaną użyte przeciwko Ukrainie - poinformował na briefingu minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba, donosi Ukrinform.

„Od chwili zakończenia rozmów prezydent Łukaszenka zapewnił prezydenta Zełenskiego, że na Białorusi nie zostanie użyta żadna siła militarna przeciwko Ukrainie” – powiedział.

Kuleba również uważa to za osiągnięcie.

„To osiągnięcie i możemy mieć tylko nadzieję, że Ołeksandr Łukaszenko dotrzyma słowa” – powiedział minister.

Były minister obrony Ukrainy, szef Centrum Strategii Obronnych Andrij Zahorodniuk powiedział, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że w niedalekiej przyszłości samozwańczy rząd Białorusi zdecyduje o udziale sił zbrojnych w wojnie z Ukrainą.

27 lutego prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że prowadził rozmowy z Ołeksandrem Łukaszenką.

Wcześniej Łukaszenko potwierdził, że rakiety zostały wystrzelone z terytorium Białorusi na pozycje wojskowe na Ukrainie.

24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. W kraju wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-