W stolicy nie ma wojsk rosyjskich – Kliczko

W stolicy nie ma wojsk rosyjskich – Kliczko

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Kijów nadal się broni. W stolicy nie ma wojsk rosyjskich.

Burmistrz Kijowa Witalij Kliczko poinformował o tym w wideo , donosi Ukrinform.

„Nasze wojsko, organy ścigania i obrona terytorialna nadal wykrywają i neutralizują sabotażystów. W nocy dochodziło do starć i strzelanin. Kilka grup dywersyjnych zostało zniszczonych” – powiedział.

Kliczko przypomniał, że to dla bezpieczeństwa mieszkańców wprowadzono godzinę policyjną do jutra rana.

"Nie wychodźcie na zewnątrz. Możecie wyjść tylko wtedy, gdy na sygnał alarmu lotniczego idziecie do schronu. Rosja ostrzeliwuje dzielnice mieszkalne w stolicy Ukrainy. Rosja zabija Ukraińców na całej Ukrainie!" - powiedział Kliczko.

Jak donosi Ukrinform, wojna na Ukrainie trwa już cztery dni - 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Wprowadzono stan wojenny. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał dekret o powszechnej mobilizacji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-