Rosja koncentruje wojska okupacyjne na Białorusi - Sztab Generalny

Rosja koncentruje wojska okupacyjne na Białorusi - Sztab Generalny

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Rosyjscy okupanci przerzucili na Białoruś 10 śmigłowców, dwa samoloty An-124 i cztery bombowce Su-34.

Według Ukrinformu taka operacyjna informacja o rosyjskiej inwazji opublikowano na Facebooku przez Sztab Generalny Ukrainy.

Należy zauważyć, że wróg kontynuuje ofensywę powietrzną, podczas której ostrzeliwuje infrastrukturę wojskową i cywilną. W szczególności od początku dnia rosyjscy okupanci przeprowadzili 5 ataków powietrznych i 16 rakietowych.

„Kolejnym ośrodkiem koncentracji sił okupacyjnych jest Republika Białorusi: 10 śmigłowców z 15 AA stacjonujących w miejscowości Ostrow w obwodzie pskowskim zostało przeniesionych na lotnisko Machulishi, przerzucono również 2 samoloty Sił Powietrznych An-124. Na lotnisku Baranowicze znajdują się cztery bombowce Su-34”- napisał Sztab Generalny.

Odnotowano, że po przegrupowaniu wojsk wróg prowadzi działania ofensywne w kierunku Kijowa, ale siły obronne stolicy skutecznie bronią miasta.

Wróg nadal ostrzeliwuje pokojowe ukraińskie miasta Charków i Balakleya, a desperacka obrona Chersonia trwa.

Grupy Floty Czarnomorskiej Sił Zbrojnych FR zostały wyprowadzone z baz morskich z zadaniem uderzenia na siły Marynarki Wojennej Ukrainy.

Wróg próbował wylądować w rejonie Czarnomorska. Desant był zniszczony.

Jednostki Floty Pacyfiku Sił Zbrojnych Rosji biorą również udział w działaniach wojennych.

Czwarty dzień z rzędu Ukraina znajduje się pod ostrzałem wojsk Federacji Rosyjskiej, które 24 lutego najechały Ukrainę z różnych kierunków.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-