Kijów jest całkowicie kontrolowany przez armię ukraińską i Obronę Terytorialną - Kijowska Miejsko-Państwowa Administracja

Kijów jest całkowicie kontrolowany przez armię ukraińską i Obronę Terytorialną - Kijowska Miejsko-Państwowa Administracja

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Od rana 27 lutego sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji na Kijów jest spokojna, stolica jest całkowicie kontrolowana przez armię ukraińską i obronę.

Jak donosi Ukrinform, zostało to zgłoszone w służbie prasowej Miejskiej Administracji Państwowej Kijowa.

„Sytuacja w Kijowie jest spokojna, stolica jest całkowicie kontrolowana przez ukraińską armię i obronę. W nocy doszło do kilku starć z grupami dywersyjnymi” - powiedział Mykoła Poworoznyk, pierwszy zastępca szefa Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej.

Około godziny 4 rano 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Uderzyły w szereg ukraińskich miast, również zostały zaatakowane obiekty wojskowe Sił Zbrojnych Ukrainy

W stolicy obowiązuje godzina policyjna, która kończy się o 8 rano w poniedziałek 28 lutego. W tym czasie poruszanie się własnymi pojazdami, z wyjątkiem tych, które mają specjalne przepustki, jest zabronione.

Ponadto wszyscy cywile, którzy będą przebywać na ulicy w czasie godziny policyjnej, będą uważani za członków grup dywersyjnych i rozpoznawczych wroga.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-