Niemcy dostarczą Ukrainie Stingery i broń przeciwpancerną

Niemcy dostarczą Ukrainie Stingery i broń przeciwpancerną

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji.

Rząd federalny zatwierdził w sobotę dostawę 1000 sztuk broni przeciwpancernej i 500 rakiet ziemia-powietrze „Stinger” z rezerw Bundeswehry dla wsparcia ukraińskich sił zbrojnych - poinformował rzecznik rządu Steffen Gebeshtrait, donosi korespondent Ukrinform.

„Broń zostanie jak najszybciej dostarczona na Ukrainę”- poinformował rzecznik.

„Inwazja Rosji na Ukrainę jest punktem zwrotnym. To zagraża całemu naszemu powojennemu porządkowi. W tej sytuacji naszym obowiązkiem jest zrobić wszystko, co możliwe, aby pomóc Ukrainie w obronie przed armią Władimira Putina. Niemcy są po stronie Ukrainy” - powiedział kanclerz federalny Olaf Scholz.

Wcześniej media pisały, że Niemcy zatwierdziły również dostawy broni produkowanej w Niemczech z innych krajów UE. W szczególności Holandia przekaże 400 granatników odrzutowych ukraińskiej armii Panzerfaust, a Estonia przekaże haubice z NRD.

Do tej pory Berlin dostarczył Ukrainie tylko 5000 hełmów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-