Wróg poniósł straty ponad 3 tys. zabitych i 200 jeńców, okupanci poddają się – Reznikow

Wróg poniósł straty ponad 3 tys. zabitych i 200 jeńców, okupanci poddają się – Reznikow

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W ciągu ponad dwóch dni od rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło ponad 3000 najeźdźców, ponad 200 dostało się do niewoli, a liczba ta rośnie.

Wrogowie poddają się - powiedział minister obrony Ołeksij Reznikow w oświadczeniu, donosi Ukrinform.

„Ponad 55 godzin sprzeciwu. Nasi obrońcy całkowicie zniszczyli plany wroga. Do dzisiejszego ranka liczba zniszczonych rosyjskich okupantów przekroczyła 3 tysiące. Do niewoli trafiło ponad 200 osób. Wzrasta liczba więźniów. Nie spodziewali się takiego oporu i poddali się” – powiedział minister.

Reznikow powiedział również, że zniszczono setki pojazdów opancerzonych, w tym ponad 100 rosyjskich czołgów.

Według niego, 7 helikopterów zostało wczoraj zestrzelonych.

Jak donosi Ukrinform, szef państwa-agresora Władimir Putin poinformował 24 lutego, że rozpoczyna na Ukrainie operację specjalną i wprowadza rosyjskie wojska. Następnie przeprowadzono ataki rakietowe na szereg ukraińskich miast oraz zaatakowano obiekty wojskowe Sił Zbrojnych Ukrainy.

24 lutego rano Rada Najwyższa zatwierdziła dekret prezydenta Wołodymyra Zełenskiego o wprowadzeniu stanu wojennego na całej Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-