W pobliżu stacji metra Beresteiska w Kijowie zniszczono kolumnę techniki okupanta - Sztab Generalny

W pobliżu stacji metra Beresteiska w Kijowie zniszczono kolumnę techniki okupanta - Sztab Generalny

wideo
Ukrinform
Ukraińscy żołnierze zniszczyli konwój rosyjskiego sprzętu wojskowego w pobliżu stacji metra Beresteiska w Kijowie – napisał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Na ulicach Kijowa toczą się aktywne walki. Wróg otrzymuje porządne cięgi i ponosi straty. W szczególności zniszczono konwój w pobliżu stacji metra Beresteiska: 2 samochody, 2 ciężarówki z amunicją i czołg” - napisano.

Sztab Generalny odnotował też, że ciężkie walki trwają w miejscowości Wasylków w obwodzie kijowskim, gdzie okupanci usiłują wysadzić desant.

Jak donosi Ukrinform, w Kijowie wojska rosyjskie pokonały jednostkę wojskową w pobliżu stacji metra Beresteiska. Atak został odparty.

W jednostce wojskowej w stołecznej Szulawce rozległ się wybuch, którego przyczyna jest wyjaśniana.

Siły rosyjskich najeźdźców próbowały zaatakować „TEC-6” (elektrociepłownia) na terenie osiedla Trojeszczyna. Według zastępcy szefa kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej Andrija Kryszczenki, elektrociepłownia jest obecnie bezpieczna.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-