Zełenski zwrócił się do Sił Zbrojnych - Trzymajcie się mocno. Jesteście wszystkim co mamy

Zełenski zwrócił się do Sił Zbrojnych - Trzymajcie się mocno. Jesteście wszystkim co mamy

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski wezwał Siły Zbrojne Ukrainy do trzymania silnej obrony.

Powiedział o tym w swoim wystąpieniu wideo, donosi korespondent Ukrinform.

„Chcę zaapelować do Sił Zbrojnych Ukrainy. Stójcie mocno. Jesteście wszystkim, co mamy. Jesteście wszystkim, co chroni nasze państwo. Chwała Ukrainie!" - powiedział prezydent.

Jak donosi Ukrinform, 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Uderzył w szereg ukraińskich miast i obiekty wojskowe Sił Zbrojnych Ukrainy.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

25 lutego głowa państwa ukraińskiego wezwał prezydenta Rosji do rozmów przy stole negocjacyjnym w celu powstrzymania śmierci.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-