Duda - rosyjskie bombardowanie Kijowa to terroryzm

Duda - rosyjskie bombardowanie Kijowa to terroryzm

Ukrinform
Rosyjskie bombardowania dzielnic mieszkalnych w Kijowie, zabijające ludzi, są aktem terroryzmu - napisał na Twitterze po rozmowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, prezydent Polski Andrzej Duda, informuje Ukrinform.

„Sytuacja w Kijowie jest bardzo trudna. Rano Rosjanie rozpoczęli bombardowanie miasta. Drony zrzucają bomby na budynki mieszkalne, zabijając ludzi. To ewidentny akt terroru, który podkopuje morale, ale jest też wielka determinacja w obronie stolicy” – napisał Duda.

Jak donosi Ukrinform, 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie i wprowadził do kraju wojska rosyjskie. Uderzyły w szereg ukraińskich miast, a obiekty wojskowe Sił Zbrojnych Ukrainy zostały zaatakowane.

24 lutego rano Rada Najwyższa zatwierdziła dekret prezydenta Wołodymyra Zełenskiego o wprowadzeniu stanu wojennego na całej Ukrainie.

Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy na terytorium Ukrainy rozmieszczono ponad 60 batalionowych grup taktycznych wojsk rosyjskich, głównym celem operacji jest zablokowanie Kijowa i utworzenie korytarza lądowego na Krym.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-