Najbardziej zaciekłe walki toczą się w pobliżu miasta Iwanków w obwodzie kijowskim – Arestowycz

Najbardziej zaciekłe walki toczą się w pobliżu miasta Iwanków w obwodzie kijowskim – Arestowycz

Ukrinform
Najbardziej zaciekłe walki toczą się w okolicach Iwankowa, a także w Hostomelu, Worzelu i Buczy w obwodzie kijowskim – powiedział podczas briefingu doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ołeksij Arestowycz, informuje Ukrinform.

Obecnie nieprzyjaciel próbuje zaatakować w tym rejonie, ale ukraińskie wojskowe jednostki powietrznodesantowe ustawiły niezawodną barierę i przy pomocy „jawelinów” zniszczyły kilka wrogich śmigłowców i przynajmniej jedną kolumnę sprzętu wojskowego” – powiedział Arestowycz.

Kijów przygotowuje się do obrony. BP wzywa do wstąpienia w szeregi obrony miasta.

W rejonie Czernichowa nasze wojska zatrzymały wroga. Obecnie nie są tam podejmowane żadne aktywne działania. To samo w rejonie Sum. Wróg przegrupowuje się i przygotowuje do dalszej ofensywy, ale według Arestowycza istnieje niezawodna obrona.

Charków się trzyma. Obrońcy miasta odparli rano kolejny atak.

Utrzymana jest również cała strefa OSP. W rzeczywistości nie prowadzi się ofensywy na tym odcinku frontu, ale artyleria wroga działa, a wrogie grupy dywersyjne przechodzą przez naszą obronę. Wielu z nich zostało zneutralizowanych i wziętych do niewoli.

Na obrzeżach Melitopola znajdują się wojska rosyjskie, które przeszły z Krymu, ale pozostałą część miasta zajmują wojska ukraińskie, które trzymają obronę i nie pozwalają na ruch w kierunku Mariupola.

W pobliżu Chersonia wojska rosyjskie szukają sposobów na przekroczenie Dniepru po zniszczeniu mostu św. Andrzeja. Nasze oddziały bronią prawego brzegu.

24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę i rozpoczęła wojnę. 24 lutego rano Rada Najwyższa zatwierdziła dekret prezydenta Wołodymyra Zełenskiego o wprowadzeniu stanu wojennego na całej Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-