Podwyższoną radiację zarejestrowano w strefie czarnobylskiej

Podwyższoną radiację zarejestrowano w strefie czarnobylskiej

Ukrinform
Zautomatyzowany system monitoringu promieniowania Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia zarejestrował przekroczenie poziomów kontrolnych mocy promieniowania gamma.

Według Ukrinformu poinformował o tym Państwowy Inspektorat Regulacji Jądrowej Ukrainy na Facebooku.

„Dane z Zautomatyzowanego Systemu Kontroli Promieniowania Strefy Wykluczenia, które są dostępne online, wskazują, że poziomy kontrolne mocy dawki promieniowania gamma zostały przekroczone w znacznej części punktów obserwacyjnych” – czytamy w oświadczeniu.

Zwraca się uwagę, że ze względu na okupację i działania wojenne nie jest obecnie możliwe ustalenie przyczyn zmiany tła promieniowania w strefie wykluczenia.

Jak informowaliśmy, Mychajło Podoliak, doradca szefa Kancelarii Prezydenta, powiedział 24 lutego, że ukraińskie wojsko straciło kontrolę nad elektrownią atomową w Czarnobylu. Nieznany jest również stan obiektów w Czarnobylu i składowisk odpadów jądrowych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-