Suszczenko powrócił - ZDJĘCIE

Suszczenko powrócił - ZDJĘCIE

Ukrinform
Zwolniony z rosyjskiego więzienia dziennikarz Ukrinform Roman Suszczenko pogratulował wszystkim powrotu do ojczyzny.

Suszczenko dał komentarz dla dziennikarzy na lotnisku Boryspil po spotkaniu z żoną Angelą, córką Julią i synem Maksimem, korespondentem Ukrinform.

Powiedział, że proces wymiany ukraińskich więźniów w sobotę odbywał się sprawnie. Według Suszczenko obudzono ich o 4 rano, kazano się zebrać, wywieziono z aresztu w Lefortowie około 10 rano czasu moskiewskiego.

„Wieziono nas przez całą Moskwę do Wnukowa. Wszystkie drogi były zablokowane” - powiedział.

Zapytany przez dziennikarzy o uczucia po powrocie, Suszczenko powiedział: „Uczucia powrotu nie mają sobie równych. Chcę pogratulować wszystkim. Dziękuję dziennikarzom za dzisiejsze spotkanie. ”

Przypomnijmy, 7 września odbyła się wymiana 35 na 35 między Ukrainą a Rosją. Do Ukrainy powróciło 11 współobywateli bezprawnie skazanych Rosji i 24 marynarzy schwytanych przez Rosję w Cieśninie Kerczeńskiej w listopadzie 2018 r.

Suszczenko w Rosji został skazany na 12 lat więzienia za rzekome szpiegostwo.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-