PROCES JUŻ SIĘ ROZPOCZĄŁ - adwokat ukraińskich marynarzy Połozow  WIDEO

PROCES JUŻ SIĘ ROZPOCZĄŁ - adwokat ukraińskich marynarzy Połozow WIDEO

Ukrinform
Adwokat ukraińskich marynarzy Mykoła Połozow powiedział, że rozpoczął się proces wymiany między Rosją a Ukrainą osób zatrzymanych.

Połozow napisał to na Facebooku .

„Ekipa obrońców ukraińskich marynarzy nie skomentowała niezweryfikowanych plotek i założeń dotyczących ich uwolnienia. Teraz można stwierdzić, że proces się zaczął” - napisał adwokat.

Jak podawaliśmy, rano 7 września dwa autobusy odjechały z moskiewskiego aresztu „Lefortowo” w towarzystwie policyjnej eskorty.

Na listach dotyczących ekstradycji więźniów politycznych na Ukrainę zostało umieszczonych 24 marynarzy zatrzymanych w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej pod koniec listopada 2018 r. oraz 11 innych skazanych w Federacji Rosyjskiej

Wśród nich - dziennikarz ukraińskiej krajowej agencji prasowej „Ukrinform” Roman Suszczenko, reżyser filmowy z Krymu Oleg Sencow, krymski fermer, który został zatrzymany za proukraińskie stanowisko na okupowanym Krymie, Wołodymyr Bałuch, działacz publiczny oskarżony o przygotowywanie aktów terrorystycznych Ołeksandr Kolczenko, a także Mykoła Karpiuk i Stanisław Klich, którzy zostali zatrzymani za niby to bycie członkami UNA-UNSO, zgodnie z rosyjskim śledztwem, i rzekomo walczyli przeciwko siłom rosyjskim w Czeczenii w latach 1994-1995.

Ponadto na liście do wymiany znajduje się nielegalnie przewieziony do Rosji i oskarżony o rzekome przygotowywanie zamachów terrorystycznych na terytorium Federacji Rosyjskiej Pawło Hryb, oskarżony w sprawie tzw. „Sabotażystów krymskich” Jewgen Panow i ukraiński emeryt Oleksij Syzonowycz, który jest oskarżony o nielegalne przekroczenie granicy kraju i atak terrorystyczny.

Negocjacje w sprawie wymiany trwały do ​​7 września.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-