Ukrinform zorganizował Twitterstorm dla Romana Suszczenko

Ukrinform zorganizował Twitterstorm dla Romana Suszczenko

Ukrinform
We wtorek, 28 maja, rozpoczyna się Twitterstorm, domagająca się uwolnienia więźnia Kremla dziennikarza Romana Suszczenko, dziennikarza Ukrinform - donosi PEN Ukraine na swojej stronie na Facebooku.

„Dzisiaj, o 10:00 w Nowym Jorku, o 17:00 w Kijowie, rozpoczyna się Twitterstorm w celu poparcia i z żądaniem uwolnienia dziennikarza Ukrinformu Romana Suszczenko, który przebywaza motywowane politycznie zarzuty już prawie 970 dni za kratami w rosyjskich więzieniach”. - powiedział w wiadomości.

Ukraiński PEN wezwał wszystkich, którzy mają konta w Twitter, do przyłączenia się do akcji: „Nasz głos będzie słyszalny, jeśli będzie nas dużo!”.

Tekst wiadomości:

Ukrainian journalist Roman Sushchenko of Ukrinform spends his 970th day behind bars in a Russian prison having been illegally convicted on politically motivated charges. We demand Russia to #FreeSushchenko. Raise your voice in his support and join our Twitter-storm.‬

Jak dodano, można napisać dowolny tekst – najważniejsze dodać hasztag #FreeSushchenko.

We wtorek, 28 maja w Ukraińskim Instytucie Ameryki w Nowym Jorku, odbędzie się wystawa prac Romana Suszczenko i wieczór poświęcony bezprawnie uwięzionemu ukraińskiemu dziennikarzowi i innym więźniom Kremla.

Przypomnijmy, 30 września 2016 roku korespondent Ukrinform we Francji, Roman Suszczenko, został zatrzymany w Moskwie, dokąd przyjechał prywatnie z Paryża. 7 października 2016 roku został oskarżony o szpiegostwo. FSB Rosji oświadczyła, że ​​Suszczenko jest członkiem Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy. GZW MOU sprostował tą informację.

4 czerwca 2018 roku Sąd miejski w Moskwie skazał Suszczenko na 12 lat pozbawienia wolności w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. 12 września, Sąd Najwyższy Rosji potwierdził prawomocność tej decyzji.

7 listopada Rosja poinformowała Ambasadę Ukrainy w Moskwie, że Suszczenko wysłano do kolonii numer 11 w obwodzie kirowskim (miasto Kirowo-Czepieck, wieś Utrobino).

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-