Żona Suszczenko odwiezie mu do kolonii pocztówki solidarności

Żona Suszczenko odwiezie mu do kolonii pocztówki solidarności

Ukrinform
Anżelika, małżonka korespondenta Ukrinform, Romana Suszczenko, nielegalnie zatrzymanego w Rosji, planuje odwiedzić go w rosyjskim więzieniu pod koniec stycznia 2019 roku - powiedziała o tym sama Anżelika w czwartek podczas podsumowania akcji "Noworoczna pocztówka solidarności" w Krajowym Związku Dziennikarzy Ukrainy, informuje Ukrinform.

"Roman będzie świętował trzeci Nowy Rok w Rosji - nie z rodziną. Jest odizolowany od wszelkich informacji, więc będzie bardzo-bardzo zadowolony z otrzymywania tych listów, jak wszyscy inni więźniowie polityczni." Pod koniec stycznia zamierzam pojechać do Romana i, oczywiście, zabiorę wszystkie te pocztówki. Mam nadzieję, że zostaną one do niego dopuszczone i będzie on mógł przeczytać wszystkie te słowa skierowane do niego przez osoby, które go nie znają, ale które martwią się o jego los i które napisały tam swoje szczere życzenia", powiedział Anżelika Suszczenko.

Jak informowaliśmy wcześniej, korespondent Ukrinform, Roman Suszczenko, został bezprawnie aresztowany w Moskwie 30 września 2016 r. Został skazany na 12 lat w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze na podstawie sfabrykowanych oskarżeń szpiegowskich.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-