Doświadczenia polskich muzeów w zakresie współczesnej edukacji historycznej zaprezentowane na Ukrainie

Doświadczenia polskich muzeów w zakresie współczesnej edukacji historycznej zaprezentowane na Ukrainie

Ukrinform
7 maja na Ukrainie odbędzie się internetowy kurs mistrzowski „Historia na żywo: Nowoczesna edukacja w muzeach”, w trakcie którego uczestnicy poznają inspirujące przykłady z polskich muzeów.

Jak podaje Ukrinform, informację tę podało  Ministerstwo Kultury i Komunikacji Strategicznej .

„7 maja o godz. 11:00 odbędzie się internetowy kurs mistrzowski „Żywa historia: nowoczesna edukacja w muzeach”. Organizatorem wydarzenia dla muzealników jest Fundacja OBMIN we współpracy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Ministerstwem Kultury i Komunikacji Strategicznej Ukrainy – czytamy w komunikacie.

Należy zauważyć, że współczesna edukacja historyczna w muzeach wykracza poza program szkolny. W szczególności jest to przestrzeń dialogu, doświadczeń i spotkań – między ludźmi oraz z autentycznymi świadkami przeszłości.

Podczas prezentacji omówione zostanie, w jaki sposób nowoczesne metody dydaktyczne mogą rozbudzić zainteresowanie historią, wzmocnić więź z dziedzictwem kulturowym, a także zachęcić do krytycznego myślenia i rozwijać kreatywność.

Uczestnicy wydarzenia zastanowią się nad szansami i wyzwaniami edukacji historycznej w zakresie muzeów, a także poznają inspirujące przykłady z polskich muzeów.

Kurs poprowadzi Barbara Gołębiowska, historyk sztuki, ekspert w zakresie pedagogiki muzealnej i dyrektor Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie edukacji muzealnej, w szczególności w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejowie oraz Muzeum Narodowym w Warszawie, a także jest autorką publikacji z zakresu pedagogiki muzealnej i sekretarzem zarządu polskiego stowarzyszenia edukatorów muzealnych Forum Edukatorów Muzealnych.

Podczas spotkania zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne na język ukraiński.

Jak podaje Ukrinform,  na Ukrainie odbyło się wydarzenie online „Terapia muzealna: sztuka uzdrawiania”,  będące częścią cyklu „Muzea przyszłości”.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2025 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-