W Warszawie odbyła się konferencja z cyklu „Odbudowa Ukrainy” poświęcona zdrowiu i rehabilitacji

W Warszawie odbyła się konferencja z cyklu „Odbudowa Ukrainy” poświęcona zdrowiu i rehabilitacji

zdjęcie
Ukrinform
W Warszawie odbyła się wystawa-konferencja z cyklu „Odbudowa Ukrainy” na temat zdrowia i rehabilitacji „Odbudowa Ukrainy: Zdrowie i rehabilitacja”, w której wzięło udział ponad sto firm z różnych krajów świata.

Rozlokowano tam ukraiński pawilon, w którym kilkadziesiąt ukraińskich organów samorządu terytorialnego, spółek państwowych i organizacji pozarządowych zaprezentowało swoje możliwości oraz poszukiwało partnerów do realizacji projektów z zakresu rehabilitacji i powrotu do zdrowia psychicznego Ukraińców - donosi korespondent Ukrinform.

W komentarzu dla agencji burmistrz Trościanca obwodu sumskiego Jurij Bowa podkreślił, że w jego mieście wojska rosyjskie zniszczyły szpital w 2022 r., a w 2024 r. rosyjski pocisk ponownie go uszkodził. Dlatego też miasto, odbudowując szpital, stara się uczynić z niego nowoczesny ośrodek medyczny, rozumiejący potrzeby rehabilitacji ludności wojskowej i cywilnej, która ucierpiała w wyniku okupacji rosyjskiej.

„Celem naszego udziału w tym wydarzeniu jest zaprezentowanie naszych pomysłów na szpital przyszłości i znalezienie partnerów do współpracy” – podkreślił Bowa.

Według niego na wystawie-konferencji wiele krajów, w szczególności Czechy, Niemcy, Holandia, zaprezentowało swoje instytucje medyczne i propozycje w dziedzinie rehabilitacji.

„Nasze oczekiwania to nowe partnerstwa, które już się narodziły, partnerzy są gotowi współpracować z nami w różnych kierunkach, szczególnie w procesach edukacyjnych” – podkreślił burmistrz Trościanca.

 Zauważył, że wąska specjalizacja tej wystawy-konferencji umożliwiła znalezienie konkretnych rozwiązań problemów rehabilitacji Ukraińców i zdrowia psychicznego.

W Warszawie odbyła się konferencja z cyklu „Odbudowa Ukrainy” na temat zdrowia i rehabilitacji / Fot. Jurij Banachewycz, Ukrinform

Z kolei przedstawicielka Ukrzaliznycy Katerina Radocha w komentarzu dla agencji zauważyła, że ​​firma zatrudnia 190 tys. pracowników, z czego ponad 10 tys. służy w ukraińskiej armii. Dlatego wracają z frontu i trzeba ich wspierać psychicznie i fizycznie.

Według niej resocjalizacja pracowników Ukrzaliznycy odbywa się w kilku miejscach, m.in. w Kijowie i Charkowie. Poinformowała, że ​​spółka pracuje nad dalszą rehabilitacją pracowników kolei, którzy stali się niepełnosprawni w czasie wojny; praca z ich rodzinami, w szczególności udzielanie wsparcia i pomocy psychologicznej; organizacja mobilnych zespołów psychologicznych, w których będą pracować neurolodzy, psychiatrzy, psycholodzy. Przedstawicielka Ukrzaliznycy podkreśliła, że ​​firma poszukuje darczyńców i partnerów do realizacji swoich projektów.

W ramach wystawy-konferencji prezentowanych jest około dwustu firm medycznych z różnych regionów Europy i świata. Pawilon ukraiński na wystawie-konferencji reprezentuje 27 podmiotów, w szczególności organy samorządu terytorialnego, takie jak Irpień, Trościaniec, Truskawiec, różne ośrodki i szpitale medyczne, przedsiębiorstwa państwowe i niepaństwowe.

W ramach wystawy-konferencji, która odbyła się w dniach 24-25 czerwca, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy wraz z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy, uruchomiono wystawę fotograficzną poświęconą szkodom w społeczeństwie infrastruktury medycznej Ukrainy od zniszczeń spowodowanych rosyjską agresją na Ukrainę.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-