Zełenski i premier Portugalii spotkali się z rodzimymi żołnierzami i społecznością ukraińską

Zełenski i premier Portugalii spotkali się z rodzimymi żołnierzami i społecznością ukraińską

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wraz z premierem Portugalii Luisem Montenegro spotkali się z krewnymi ukraińskiego personelu wojskowego oraz przedstawicielami społeczności ukraińskiej w Portugalii.

Jak podał Ukrinform, prezydent ogłosił to w Telegramie.

„Wspólnie z premierem Portugalii Luísem Montenegro spotkaliśmy się z krewnymi ukraińskich żołnierzy – żonami, dziećmi, a także z przedstawicielami społeczności ukraińskiej w Portugalii. Dziękuję za szczerą komunikację. Dziękuję Portugalii za absolutny szacunek dla naszego narodu” – powiedział Zełenski.

Jak podał Ukrinform, w Lizbonie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premier Portugalii Luis Montenegro podpisali dwustronne Porozumienie o współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa. Umowa ustanawia zobowiązanie Portugalii do wspierania Ukrainy w przywracaniu jej integralności terytorialnej w granicach z 1991 r., w tym na morzu terytorialnym. Portugalia przekaże w tym roku co najmniej 126 mln euro wsparcia wojskowego. Potwierdza także udział w koalicji F-16, międzynarodowej koalicji na rzecz bezpieczeństwa morskiego, a także w programie pozyskiwania amunicji dużego kalibru, wysiłkach na rzecz rozminowywania i wzmacnianiu bezpieczeństwa morskiego.

Portugalia stała się dwunastym krajem, z którym Ukraina zawarła dwustronne porozumienie o bezpieczeństwie w celu wdrożenia postanowień Wspólnej Deklaracji G7 przyjętej w Wilnie 12 lipca ubiegłego roku. Wcześniej Ukraina podpisała umowy dwustronne z Wielką Brytanią, Niemcami, Francją, Danią, Kanadą, Włochami, Holandią, Finlandią, Łotwą, Hiszpanią i Belgią.

Foto: Wołodymyr Zełenski, X


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-