Na Ukrainie obchodzone jest Święto Wyszywanki

Na Ukrainie obchodzone jest Święto Wyszywanki

Ukrinform
W trzeci czwartek maja na Ukrainie tradycyjnie obchodzone jest Święto Wyszywanki.

O tym informuje Ukrinform.

Akcja powstała z inicjatywy młodzieży studenckiej Wydziału Historii, Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Czerniowieckiego im. Jurija Fedkowycza. W 2006 roku zaproponowali poświęcenie jednego dnia w roku ukraińskiej haftowanej koszuli.

W 2014 roku święto wyszło nie tylko poza krąg świadomych ukraińskich studentów, ale także poza granice samej Ukrainy.

Trzeci czwartek maja został wybrany nieprzypadkowo. Twórcy kampanii podkreślają, że Dzień Wyszywanki przypada w dzień powszedni, a nie w weekend, podkreślając, że Wyszywanka jest organicznym składnikiem życia i kultury Ukraińców, a nie pokrytym kulkami na mole artefaktem.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-