Polscy wolontariusze przywieźli do Chersonia pomoc humanitarną

Polscy wolontariusze przywieźli do Chersonia pomoc humanitarną

zdjęcie
Ukrinform
Polscy wolontariusze odwiedzili Chersoń i Antoniwkę z misją humanitarną.

Poinformowano o tym Facebooku Chersońska Obwodowa Administracja Wojskowa, podaje Ukrinform.

„Mimo ciągłego ostrzału dobroczyńcy dostarczali paczki żywnościowe mieszkańcom powiatów korabelnego i dnieprskiego. Jeden z miejskich szpitali przekazał 300 pudełek z pomocą humanitarną wraz z materiałami medycznymi. Wolontariusze odwiedzili także mieszkańców Antoniwki. W większości są to osoby starsze i samotne, które nie są w stanie same o siebie zadbać. Aby ludzie mogli spędzić zimę w swoich domach, dostarczono im 10 ton węgla” – głosi komunikat.

Jak mówi Chersońska Obwodowa Administracja Państwowa, pomoc ta była możliwa dzięki Fundacji Charytatywnej St. Martin de Porres.

Jak donosi Ukrinform, Rosjanie dzisiaj, 18 grudnia, ostrzelali Chersoń artylerią. Zmarł mężczyzna.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-