Rosyjski fejk - Ukrainki wabi się do sił zbrojnych pięknymi zdjęciami

Rosyjski fejk - Ukrainki wabi się do sił zbrojnych pięknymi zdjęciami

Fact-checking
Ukrinform
Propagandyści sfałszowali zrzut ekranu korespondencji z organizacją publiczną.

Niedawno propagandowe kanały telegramowe udostępniły zrzut ekranu korespondencji pomiędzy organizacją publiczną „Ukraińska Walkiria”, specjalizującą się w szkoleniu kobiet w zakresie samoobrony, z jedną z kobietą. Przedstawicielka projektu rzekomo oferuje kobiecie zostanie ambasadorką organizacji. Aby to zrobić, musi raz w tygodniu przychodzić na poligon, trochę pobiegać z karabinem maszynowym i robić uwodzicielskie zdjęcia i filmy na swój Instagram. Jak wynika z korespondencji, ma to na celu reklamę służby wojskowej kobiet.

Ten zrzut ekranu okazał się fałszywy. Poinformowali o tym Ukrinform przedstawiciele organizacji publicznej.

„Informacja nie jest prawdziwa. Nie promujemy służby kobiet w wojsku. Nasze szkolenia są całkowicie dobrowolne i mają na celu naukę kobiet samoobrony. W ten sposób zbieramy fundusze na rehabilitację bojowników” – relacjonuje Ukraińska Walkiria.

Pod koniec lata Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy poinformował, że Rosja zatwierdziła temat nowego etapu wojny informacyjnej przeciwko Ukrainie. Wśród omawianych narracji znalazła się masowa mobilizacja, której poddani zostaną wszyscy bez wyjątku Ukraińcy, bez względu na płeć, wiek i stan zdrowia.

Dmytro Badrak


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-