W Polsce uczy się ponad 286 000 ukraińskich dzieci

W Polsce uczy się ponad 286 000 ukraińskich dzieci

Ukrinform
Według stanu na koniec listopada w polskich placówkach przedszkolnych i szkolnych, w tym w liceach, technikach i szkołach zawodowych, uczyło się 286 534 ukraińskich dzieci.

Tak wynika z bazy danych Systemu Informacji Oświatowej działającego pod Ministerstwem Oświaty i Nauki – podaje Ukrinform.

Według bazy danych prawie 65% ogólnej liczby ukraińskich dzieci (183 461 dzieci) to dzieci, które przybyły do ​​Polski po rozpoczęciu się 24 lutego 2022 r. rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę.

Większość ukraińskich dzieci uczy się w szkołach średnich (ponad 144 tys.) i przedszkolach (ponad 43 tys.). Ponadto ukraińskie dzieci i młodzież uczą się w Polsce w szkołach politechnicznych (zawodowych) (ponad 49 tys.), technikach (ponad 24 tys.), liceach (ponad 15 tys.), technikach zawodowych I i II stopnia (ponad 8 tys. ).

Jak wiadomo, na dzień dzisiejszy w Polsce może przebywać łącznie 3-3,5 mln Ukraińców, z czego prawie połowa przybyła do kraju po inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę na pełną skalę. Jednocześnie nawet ponad 200 000 ukraińskich dzieci mieszkających obecnie w Polsce może znajdować się poza polskim systemem edukacji.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-