Zełenski spotkał się z papieżem Franciszkiem w Watykanie

Zełenski spotkał się z papieżem Franciszkiem w Watykanie

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w Watykanie z papieżem Franciszkiem.

Prezydent wezwał papieża do przyłączenia się do Ukraińskiej Formuły Pokoju, informuje Ukrinform, powołując się na Telegram głowy państwa.

„Spotkałem się z papieżem Franciszkiem. Jestem wdzięczny za jego osobiste zainteresowanie tragedią milionów Ukraińców. Wspomniałem też dziesiątki tysięcy deportowanych dzieci. Musimy dołożyć wszelkich starań, aby wróciły do ​​domu. Ponadto poprosiłem o potępienie rosyjskich zbrodni na Ukrainie. Ponieważ nie może być równości między ofiarą a agresorem” – powiedział Zełenski.

Prezydent poinformował również Papieża o Formule Pokoju jako według niego jedynym skutecznym algorytmie osiągnięcia sprawiedliwego pokoju i zaproponował przyłączenie się do jej realizacji.

Jak donosi Ukrinform, powołując się na ANSA, rozmowa trwała około 40 minut.

Papież wręczył prezydentowi Ukrainy małą rzeźbę w postaci gałązki oliwnej, symbolu pokoju. Prezydent Ukrainy podarował Papieżowi ikonę Madonny namalowaną na pozostałościach kamizelki kuloodpornej.

W sobotę prezydent Wołodymyr Zełenski przebywał z pierwszą wizytą we Włoszech od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-