Obrazy i trofea wojskowe z Ukrainy zostaną zaprezentowane na wystawie w Krakowie

Obrazy i trofea wojskowe z Ukrainy zostaną zaprezentowane na wystawie w Krakowie

Ukrinform
W Krakowie w dniach 10-11 maja w Pałacu Potockich odbędzie się charytatywna wystawa i aukcja „Na krawędzi życia”.

Na wystawie znajdą się obrazy ukraińskiej artystki Julii Angieluk oraz trofea wojskowe z różnych części Ukrainy - informuje Ukrinform, powołując się na organizatorów wystawy.

"Chcemy pokazać ukraińską teraźniejszość, a także zebrać fundusze na wsparcie wojska, które jest na pierwszej linii frontu" - informują organizatorzy.

Jak zaznaczono, wystawa w nietypowy sposób pokazuje realia, w jakich żyją Ukraińcy, porównując obrazy i trofea wojskowe, sztukę władania pędzlem i sztukę władania bronią.

Na wystawie będzie można kupić nie tylko obrazy, ale także prawie wszystkie trofea wojskowe, z wyjątkiem dużych eksponatów pod szkłem. Część z tych przedmiotów organizatorzy otrzymali od fundacji charytatywnej „Do Mrii”, która zorganizowała już kilka wystaw w Kijowie, w szczególności w Ministerstwie Obrony Ukrainy. Wśród prezentowanych obiektów na wystawie znajdą się m.in.: naboje, ubrania, hełmy, szewrony, broń, apteczki, kamizelki kuloodporne, literatura propagandowa. Trofea będą miały kody QR. Z ich pomocą każdy może zapoznać się z historią tego eksponatu w trzech językach (polskim, angielskim i ukraińskim).

Wystawa potrwa dwa dni. Pierwszego dnia, 10 maja, zaplanowano imprezę zamkniętą z udziałem przedstawicieli władz miasta, korpusu dyplomatycznego, firm, organizacji, prasy, postaci kultury i liderów opinii. Następnie goście będą mieli okazję zapoznać się z wystawą, posłuchać występów artystów, w tym muzyki na żywo, a także wziąć udział w aukcji charytatywnej.

Następnego dnia, 11 maja, wystawa będzie otwarta od 10:00 do 20:00 dla wszystkich. W tym dniu wstęp będzie bezpłatny. Oprócz samej wystawy Julia Angieluk planuje również wykonanie performance - malowanie na żywo obrazu „Oberig”.

Organizatorami wystawy „Na krawędzi życia” są organizacja Sun for Ukraine i artystka Julia Angieluk. Wydarzenie zostało objęte patronatem Konsulatu Generalnego Ukrainy w Krakowie, Krakowskiego Oddziału Festiwali (KBF), galerii sztuki współczesnej Bunkier Sztuki, centrum medialnego komunikacji przy Ambasadzie Ukrainy oraz fundacji charytatywnej „Wdzięczni” .


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-