Na Ukrainie Federacja Rosyjska zniszczyła setki kościołów, a także ponad 60 muzeów i galerii – Zełenski

Na Ukrainie Federacja Rosyjska zniszczyła setki kościołów, a także ponad 60 muzeów i galerii – Zełenski

Ukrinform
Rosja swoimi rakietami zniszczyła ponad 60 muzeów i galerii oraz setki kościołów w różnych obwodach Ukrainy.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział to w swoim wystąpieniu, informuje Ukrinform.

„W sumie ponad 60 muzeów i galerii w różnych obwodach naszego kraju zostało zniszczonych lub uszkodzonych przez okupanta” – powiedział Zełenski.

Według niego, w ciągu dnia trwała rozbiórka zawałów w Kupiańsku w obwodzie charkowskim po rosyjskim ostrzale rakietami S-300. Tam muzeum historii lokalnej i pobliskie domy stały się celem terrorystów.

„Rosja zabiła tym uderzeniem dwie kobiety. Rodzinom i przyjaciołom ofiar składam kondolencje... Dziesięć osób zostało rannych - udzielono im niezbędnej pomocy" - dodał szef państwa.

Ponadto zauważył, że we wsi Kizomys kościół został zniszczony przez rosyjski atak lotniczy.

„Prawosławna świątynia… Kierowana bomba lotnicza. Oznacza to, że rosyjska armia dokładnie wiedziała, co niszczy. Ten kościół stał się jednym z setek kościołów i domów modlitwy, które zostały już zniszczone przez rosyjskie naloty” – powiedział Zełenski.

Jak poinformował Ukrinform, oba ostrzały miały miejsce 25 kwietnia.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-