Prawie 80% Ukraińców pozytywnie ocenia politykę zagraniczną państwa

Prawie 80% Ukraińców pozytywnie ocenia politykę zagraniczną państwa

Ukrinform
78% respondentów pozytywnie ocenia politykę zagraniczną władz ukraińskich w warunkach wojny, a tylko 6% – negatywnie.

Poinformował o tym Andrij Byczenko, dyrektor serwisu socjologicznego Centrum im. Razumkowa podczas prezentacji sondażu socjologicznego w Ukrinform .

„Prawie 80% obywateli pozytywnie ocenia politykę zagraniczną ukraińskich władz: 38,2% – pozytywnie, 39,9% – raczej pozytywnie. Negatywnych odpowiedzi udzieliło 6% respondentów: 4,3% - raczej negatywnie, 1,5% - negatywnie, 16,1% - trudno odpowiedzieć" - powiedział Byczenko.

Zgodnie z wynikami ankiety, zdaniem obywateli, ukraińska polityka zagraniczna jest dość skuteczna we wszystkich kierunkach. W szczególności polityka wzmacniania relacji Ukrainy z krajami świata i organizacjami międzynarodowymi jest pozytywnie oceniana przez 85,6%, polityka rozpowszechniania obiektywnych informacji - 86,2%, poprawa międzynarodowego wizerunku i autorytetu Ukrainy - 86,2%, praca nad udzielaniem wsparcia zewnętrznego za opór wobec rosyjskiej agresji – 86%, promowanie ukraińskich inicjatyw na forach międzynarodowych – 85,6%, pracę nad integracja z UE – 81,2%, integracją z NATO – 77,6%, ochrona praw Ukraińców za granicą – 72,4%, promocja interesów ukraińskiego biznesu na rynkach światowych - 67%.

W badaniu wzięło udział 2020 respondentów w wieku powyżej 18 lat. Teoretyczny błąd próbkowania nie przekracza 2,3%. Jednocześnie dodatkowe odchylenia próby mogą być spowodowane skutkami rosyjskiej agresji, w szczególności przymusową ewakuacją milionów obywateli.

Sondaż został przeprowadzony w lutym-marcu 2023 r. przez służby socjologiczne Centrum im. Razumkowa we wszystkich regionach Ukrainy, z wyjątkiem tymczasowo okupowanych terytoriów obwodów: donieckiego, zaporoskiego, ługańskiego, charkowskiego, chersońskiego, Krymu i terytoriów, na których toczą się działania wojenne.

Jak donosi Ukrinform, 93% Ukraińców wierzy w zwycięstwo Ukrainy w wojnie rozpętanej przez Rosję.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-