Zdecydowana większość Ukraińców jest pozytywnie nastawiona do Unii Europejskiej, NATO i ONZ

Zdecydowana większość Ukraińców jest pozytywnie nastawiona do Unii Europejskiej, NATO i ONZ

Ukrinform
Większość Ukraińców wśród organizacji i stowarzyszeń międzynarodowych pozytywnie odnosi się do Unii Europejskiej – 89%, NATO – 79% i ONZ – 70%.

Poinformował o tym Andrij Byczenko, dyrektor serwisu socjologicznego Centrum im. Razumkowa, podczas prezentacji sondażu socjologicznego, informuje Ukrinform.

„Wśród organizacji i stowarzyszeń międzynarodowych większość respondentów pozytywnie odnosi się do Unii Europejskiej – 89%, NATO – 79%, Organizacji Narodów Zjednoczonych – 70%, Międzynarodowego Funduszu Walutowego – 64,5%, Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża - 63%, OBWE - 58%" - powiedział Byczenko.

Ponadto, zgodnie z wynikami ankiety, względna większość obywateli ma pozytywny stosunek do MAEA - 48%.

W badaniu wzięło udział 2020 respondentów w wieku powyżej 18 lat. Teoretyczny błąd próbkowania nie przekracza 2,3%. Jednocześnie dodatkowe odchylenia próby mogą być spowodowane skutkami rosyjskiej agresji, w szczególności przymusową ewakuacją milionów obywateli.

Sondaż został przeprowadzony w lutym-marcu 2023 r. przez służby socjologiczne Centrum im. Razumkowa we wszystkich regionach Ukrainy, z wyjątkiem tymczasowo okupowanych terytoriów obwodów: donieckiego, zaporoskiego, ługańskiego, charkowskiego, chersońskiego, Krymu i terytoriów, na których toczą się działania wojenne.

Jak podał Ukrinform, ponad 60% obywateli uważa, że wydarzenia na Ukrainie rozwijają się we właściwym kierunku.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-