Johnson, Duda i Biden to liderzy sympatii Ukraińców wśród zagranicznych polityków

Johnson, Duda i Biden to liderzy sympatii Ukraińców wśród zagranicznych polityków

Ukrinform
Większość Ukraińców pozytywnie odnosi się do Borisa Johnsona, Andrzeja Dudy i Joe Bidena.

Poinformował o tym Andrij Byczenko, dyrektor serwisu socjologicznego Centrum im. Razumkowa, podczas prezentacji sondażu socjologicznego, informuje Ukrinform.

„Większość respondentów pozytywnie odnosi się do takich zagranicznych polityków: Boris Johnson – 87%, Andrzej Duda – 86%, Joe Biden – 83%” – powiedział Byczenko.

Również duża część obywateli pozytywnie odnosi się do Ursuli von der Leyen – 61%, Emmanuela Macrona – 59,5%, Recepa Erdogana – 58%, Justina Trudeau – 51%. Względna większość respondentów pozytywnie odnosiła się do Olafa Scholza – 50% i Rishi Sunaka – 45%.

Przeważa negatywny stosunek do Władimira Putina – 97% odpowiedziało, że ma do niego negatywny stosunek, Aleksander Łukaszenka – 92%, Wiktor Orban – 60%, Angela Merkel – 52%, Xi Jinping – 51%, Donald Trump – 49%.

W badaniu wzięło udział 2020 respondentów w wieku powyżej 18 lat. Teoretyczny błąd próbkowania nie przekracza 2,3%. Jednocześnie dodatkowe odchylenia próby mogą być spowodowane skutkami rosyjskiej agresji, w szczególności przymusową ewakuacją milionów obywateli.

Sondaż został przeprowadzony w lutym-marcu 2023 r. przez służby socjologiczne Centrum im. Razumkowa we wszystkich regionach Ukrainy, z wyjątkiem tymczasowo okupowanych terytoriów obwodów: donieckiego, zaporoskiego, ługańskiego, charkowskiego, chersońskiego, Krymu i terytoriów, na których toczą się działania wojenne.

Jak donosi Ukrinform, spośród polityków i osób publicznych Ukraińcy mają największe zaufanie do Wołodymyra Zełenskiego, Serhija Prytuły i Witalija Kliczko .


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-