Zełenski opowiedział o swojej wizycie w Polsce - To było naprawdę znaczące

Zełenski opowiedział o swojej wizycie w Polsce - To było naprawdę znaczące

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski wrócił z Polski do Kijowa i opowiedział o wynikach swojej wizyty. Według niego obrona i ochrona naszego narodu, wsparcie żołnierzy - kwestia numer jeden we wszystkich negocjacjach.

Prezydent Ukrainy powiedział to na zakończenie 407. dnia wojny na pełną skalę w swoim tradycyjnym przemówieniu, przekazuje Ukrinform.

Życzę wam zdrowia, drodzy Ukraińcy!

Dziś cały dzień już na Ukrainie, w Kijowie, tutaj, na Bankowej. Dzień spotkań i przygotowań do wydarzeń zaplanowanych na najbliższe tygodnie.

Odbyłem spotkanie z premierem Szmyhalem. Bardziej o sprawach bieżących - koordynacja działań państwowych, decyzji. Spotkanie dotyczące sytuacji bezpieczeństwa, pracy organów ścigania.

Naszym międzynarodowym programem jest przygotowywanie spotkań, negocjacji, odwołań.

Jak zawsze - w kontakcie z wojskowymi - wszystko, co dotyczy najgorętszych punktów linii frontu.

Bardzo ważne jest, aby treść wizyty w Polsce, praca naszej delegacji w Warszawie oraz stała komunikacja z polskimi partnerami była dla naszego frontu namacalna.

Obrona i ochrona naszego narodu, wspieranie naszej stabilności, przede wszystkim żołnierzy, to temat numer jeden we wszystkich negocjacjach i spotkaniach.

Obrona jest bronią dla Ukrainy - amunicja dla Ukrainy, nowe systemy obronne dla Ukrainy.

I dziękuję Polsce, dziękuję naszym partnerom za uczynienie tej wizyty naprawdę znaczącą.

Osobno chciałbym wspomnieć o spotkaniu, które odbyło się wczoraj bardzo późnym wieczorem, prawie w nocy. Spotkanie z prezydentami polskich miast, miast ratowników dla Ukrainy i Ukraińców. Rzeszów, Przemyśl, Lublin i Chełm. Spotkaliśmy się z nimi właśnie w Chełmie - razem z premierem RP panem Morawieckim.

Podziękowałem całej społeczności miast ratowników, każdemu, kto pomagał Ukraińcom, którzy naprawdę udowodnili już w pierwszych dniach wojny na pełną skalę, że nie ma barier, granic, przeszkód między sercami Ukraińców i Polaków.

Ukraina wie, jak być wdzięczną, wdzięczną za taką solidarność - solidarność historyczną.

Dziś, jak zawsze, warto zwrócić uwagę na kilka naszych podziałów.

Spadochroniarze z lat osiemdziesiątych i bojownicy 57. Samodzielnej Brygady Piechoty Zmotoryzowanej... 30. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej... Siła waszej obrony, chłopaki, i odporność - to wszystko jest inspirujące. Mocno inspirujące. Inspiruje świat, aby nie tracił impetu we wspieraniu Ukrainy. Dziękuję, wojownicy!

35. i 36. osobna brygada piechoty morskiej, żołnierze 55. samodzielnej brygady artylerii "Zaporoska Sicz"... Jak zwykle brawo. Zawsze dąż do lepszych wyników. Dziękuję!

Dziękuję jednostce specjalnego przeznaczenia 1. głównego ośrodka GUR, którzy walczą w Bachmucie. Dobra robota chłopaki!

Bachmut i Marinka, Awdijiwka i cały nasz Donbas, nasz wschód, Zaporoże i nasz region azowski, nasz obwód chersoński - dziękuję wszystkim, którzy walczą o wolność dla naszego kraju, o wolność dla naszego narodu.

Dziękuję wszystkim, którzy na pewno wypędzą rosyjską armię z Ukrainy!

Chwała naszym żołnierzom!

Chwała Ukrainie!


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-