W Polsce odbyła się akcja wdzięczności za wsparcie Ukraińców

W Polsce odbyła się akcja wdzięczności za wsparcie Ukraińców

zdjęcie
Ukrinform
W Polsce, z okazji rocznicy zmasowanej inwazji Rosji na Ukrainę, odbyła się kampania „Dziękuję Ci Polsko”.

Jak poinformował Ukrinform, poinformowało o tym Ministerstwo Reintegracji Tymczasowo Okupowanych Terytoriów Ukrainy.

Kampania została zainicjowana przez inicjatywę społeczną Euromajdan-Warszawa, fundację „Stand with Ukraine”oraz organizację „Nova Ukraine”.

Zdjęcie: Ministerstwo Reintegracji

W ramach akcji w całej Polsce zainstalowano 70 billboardów ze zdjęciami Ukraińców szczerze dziękujących Polakom za wsparcie. W ciągu miesiąca mogło je zobaczyć około 60 milionów osób, czyli około 2 miliony osób.

Zdjęcia do kampanii nie zostały wybrane przypadkowo – przedstawiają obywateli Ukrainy, którym pomogli Polacy. Wśród nich są żołnierz Anton, którego bliscy musieli zostać uchodźcami w Polsce, mieszkanka Mariupola Maria, która ledwo przeżyła blokadę, a w marcu 2022 roku wraz z kuzynami i matką została ewakuowana do Polski.

„Ministerstwo Reintegracji składa serdeczne podziękowania inicjatywie Euromajdan-Warszawa, fundacji „Stand with Ukraine” oraz organizacji „Nova Ukraine” za wykonaną pracę. Teraz bardzo ważne jest, aby powiedzieć milionom Polaków, że my, Ukraińcy, jesteśmy im wdzięczni, że zawsze będziemy pamiętać o niesamowitym wsparciu naszego zaprzyjaźnionego kraju w tych trudnych dla naszego kraju czasach” – podkreślił resort.

Zdjęcie: Ministerstwo Reintegracji

Jak poinformował Ukrinform, w 2022 roku Polska przeznaczyła na pomoc Ukrainie i Ukraińcom ok. 1 proc. produktu krajowego brutto — do 30 mld zł (prawie 7 mld dolarów).


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-