Prezydent wręczył nagrody wojskowym w szpitalu w obwodzie donieckim

Prezydent wręczył nagrody wojskowym w szpitalu w obwodzie donieckim

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy w szpitalu w obwodzie donieckim i wręczył im odznaczenia państwowe.

Jak poinformował Ukrinform, poinformował o tym serwis prasowy głowy państwa.

„Podczas wizyty roboczej w obwodzie donieckim prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził szpital, w którym leczeni są ranni ukraińscy żołnierze, w szczególności obrońcy Bachmuta” – czytamy w komunikacie.

Zaznaczono, że prezydent rozmawiał z wojskiem i wręczył im odznaczenia państwowe – ordery „Za odwagę” III stopnia i medale „Za służbę wojskową dla Ukrainy”.

Zełenski podziękował wojsku za ochronę Ukrainy i życzył szybkiego powrotu do zdrowia.

Głowa państwa zapoznał się także z możliwościami przyjmowania pacjentów przez placówkę medyczną, dokonał oględzin tomografu komputerowego, bloku operacyjnego i oddziału intensywnej terapii.

Ponadto Prezydent wręczył ordery Bohdana Chmielnickiego III stopnia, Księżnej Olgi III stopnia i Danyło Halickiego przedstawicielom Sił Medycznych Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Chcę podziękować za profesjonalizm, za pracę. Przed zwycięstwem konieczne jest uratowanie życia wielu ludzi, którzy bronią naszego państwa. Chronicie je na swoim froncie. Życzę zdrowia i jestem wdzięczny za to, że przywracacie to zdrowie chłopcom i dziewczętom, którzy są na froncie” – powiedział Zełenski.

Jak informowaliśmy, prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził wysunięte pozycje ukraińskiej armii na kierunku bachmuckim i wręczył wojskowym odznaczenia państwowe.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-