Kanadyjska armia pokazała, jak uczy Ukraińców medycyny taktycznej

Kanadyjska armia pokazała, jak uczy Ukraińców medycyny taktycznej

zdjęcie
Ukrinform
Ministerstwo Obrony Kanady pokazało, jak kanadyjscy żołnierze uczą ukraińskich obrońców umiejętności medycyny taktycznej.

Według Ukrinform odpowiednie zdjęcia zostały opublikowane na Twitterze przez kanadyjską minister obrony Anitę Anand.

„Jak niedawno informowaliśmy, personel medyczny Sił Zbrojnych Kanady został wysłany do Polski, gdzie szkoli żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy w zakresie umiejętności niezbędnych do ratowania życia w sytuacjach bojowych” – czytamy w poście.

Minister dodał, że „operacją UNIFIER nadal wspieramy Ukrainę”.

Jak informowaliśmy, w ramach operacji UNIFIER od 2015 roku kanadyjscy żołnierze nauczyli nowoczesnych umiejętności bojowych ponad 35 tysięcy ukraińskich żołnierzy. Po rozpoczęciu inwazji rosyjskiej na pełną skalę kanadyjscy instruktorzy opuścili terytorium Ukrainy, ale w ciągu kilku miesięcy wznowiono szkolenie w Wielkiej Brytanii i Polsce.

Kanada ogłosiła w tym miesiącu, że rozpocznie szkolenie ukraińskich sił zbrojnych w zakresie medycyny taktycznej i będzie kontynuować szkolenie ukraińskich inżynierów wojskowych do jesieni.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-