Zełenski o zastrzeleniu ukraińskiego żołnierza - Znajdziemy zabójców

Zełenski o zastrzeleniu ukraińskiego żołnierza - Znajdziemy zabójców

wideo
Ukrinform
Okupant zabija za to, że jesteśmy Ukraińcami, za jedno słowo o Ukrainie, ale my bronimy i będziemy bronić każdej części naszego państwa, wyzwolimy każde miasto, każdą wieś i zmusimy okupanta do odpowiedzi za każdy strzał.

Powiedział to prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w swoim przemówieniu na zakończenie 376. dnia wojny na pełną skalę.

Życzę wam zdrowia, drodzy Ukraińcy!

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od spotkania Stawki. Szczegółowe spotkanie.

Przyjrzeliśmy się sytuacji na liniach operacyjnych, w każdym kluczowym punkcie walk. Raportowali: dowódcy, wywiad. Był specjalny raport o sytuacji w Bachmucie, okolicach miasta i ponad godzinna rozmowa. W rzeczywistości to temat Bachmuta stał się głównym tematem tej Stawki.

Chcę być szczery w takich tematach. Niestety, istnieje wiele różnych przekazów dezinformacyjnych. Od tych, którzy nawet zupełnie zamkniętych rozmów na temat obronności nie słyszą, ale mówią coś o jakichś rzekomych decyzjach w kwestiach obronnych.

Społeczeństwo musi zrozumieć sens naszych operacji obronnych, prawdziwy sens. Dziś w Stawce zapytałem bezpośrednio dowódcę "Chortyci" gen. Syrskiego i komendanta głównego Załużnego o to, jak widzą przyszłą operację obronną na kierunku Bachmutu. Czy wycofać się, czy kontynuować obronę i umocnić miasto. Obaj generałowie odpowiedzieli: nie wycofywać się i wzmacniać. I to stanowisko zostało jednogłośnie poparte przez Stawkę. Nie było innych stanowisk.

Powiedziałem Głównemu Dowodzącemu, żeby znalazł odpowiednie siły do pomocy chłopcom w Bachmucie.

Nie ma części Ukrainy, o której można powiedzieć, że jest opuszczona. Nie ma takiego ukraińskiego okopu, w którym niezłomność i bohaterstwo naszych bojowników byłyby rzekomo nieocenione.

Okupant zabija za to, że jesteśmy Ukraińcami. Za jedno słowo o Ukrainie. Za nasze marzenie o Ukrainie. Za nasze życie - życie Ukraińców. A my niszczymy okupanta wszędzie – wszędzie tam, gdzie daje to wynik Ukrainie. Bachmut dawał i daje jeden z najwspanialszych wyników podczas tej wojny, podczas całej bitwy o Donbas.

I dziękuję każdemu żołnierzowi, który walczy w tym najtrudniejszym kierunku. Kto walczy o wszystkie części naszego państwa, na wszystkich kierunkach.

Bronimy i będziemy bronić każdej części Ukrainy. Nadejdzie czas – wyzwolimy każde miasto, każdą wieś naszego kraju. I zmusimy okupanta do odpowiedzi za każdy strzał przeciwko Ukrainie, za każdą podłość wobec Ukraińców. Jeśli będzie można legalnie, to legalnie. Bronią to bronią

Dzięki naszej jedności, dzięki naszej determinacji, dzięki temu, że cenimy całą Ukrainę i każdego Ukraińca, dokładnie znamy wynik tej wojny. Znamy to z pierwszych dni wojny.

„Chwała Ukrainie!” będzie zawsze słyszane na Ukrainie. A miliony zawsze odpowiedzą: „Chwała bohaterom!” Tak będzie zawsze.

Ukraina nie zapomni wyczynu każdego, którego życie na zawsze dało Ukrainie wolność.

Dziś pojawił się film, na którym widać, jak okupanci brutalnie zamordowali żołnierza, który odważnie powiedział im w twarz: „Chwała Ukrainie!”.

Chcę, abyśmy wszyscy razem, w jedności, odpowiedzieli na jego słowa: „Chwała bohaterowi! Chwała bohaterom! Chwała Ukrainie!"

I znajdziemy zabójców.

Dziękuję wszystkim, którzy teraz walczą za Ukrainę! Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają Ukrainie!

Wieczna pamięć i szacunek dla wszystkich, którzy oddali życie za wolność dla naszego narodu!

Wieczna pamięć i cześć wszystkim ukraińskim bohaterom różnych czasów, którzy marzyli i walczyli o wolność dla Ukrainy!

Ukraina wygra!

Chwała Ukrainie!


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-