Rosyjska propaganda wymyśliła postawienie i rozbiórkę pomnika Putina w Żytomierzu

Rosyjska propaganda wymyśliła postawienie i rozbiórkę pomnika Putina w Żytomierzu

Fact-checking
Ukrinform
Burmistrz miasta Serhij Suchomłyn nazwał wiadomość „całkowitym wymysłem”

Rosyjskie kanały Telegram i Twitter rozpowszechniają fałszywe informacje, że władze Żytomierza zdecydowały się postawić w mieście pomnik Putina, aby później go zburzyć.

„Rozbiórka pomnika Putina to najbardziej pożądany widok dla każdego Ukraińca. Łączy ludzi, dodaje im energii” – takie argumenty w sprawie postawienia pomnika przypisywała prezydentowi miasta Serhijowi Suchomłynowi rosyjska propaganda.

Burmistrz Żytomierza Serhij Suchomłyn zdementował te informacje w komentarzu dla Ukrinform, nazywając je „całkowitym wymysłem”.

Wcześniej, 11 listopada, w Żytomierzu rozebrano pomnik Aleksandra Puszkina.

Jeśli chodzi o „najbardziej pożądany widok dla każdego Ukraińca”, to widok Putina na ławie oskarżonych za zbrodnie na Ukrainie.

Andrij Olenin

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-