W Polsce 21 grudnia na znak poparcia dla Ukraińców zostaną wyłączone świąteczne światła

W Polsce 21 grudnia na znak poparcia dla Ukraińców zostaną wyłączone świąteczne światła

Ukrinform
21 grudnia od godziny 20:00 (czasu lokalnego) miasta w Polsce planują wyłączyć na godzinę świąteczne oświetlenie na znak solidarności z Ukrainą w ramach ogólnoświatowej kampanii Lights for Ukraine (Światła dla Ukrainy).

Wicemarszałek Sejmu RP Gabriela Morawska-Stanecka wezwała podczas konferencji prasowej do wzięcia udziału w akcji na rzecz Ukrainy, która odbędzie się w najkrótszy dzień w roku w polskich miastach i wsiach - informuje korespondent Ukrinform.

„Nasi bracia na Ukrainie będą obchodzić święta po ciemku, w zimnie i często bez wody. Dlatego proponuję poświęcić godzinę dla Ukrainy. Chodzi o to, by 21 grudnia, w najciemniejszy dzień w roku, o godzinie 20.00 we wszystkich miastach wyłącza się na godzinę wszystkie świąteczne iluminacje i w ten sposób wspomnieć o tych, którzy nie będą mieli światła w te święta” – podkreśliła Gabriela Morawska-Stanecka.

Podkreśliła, że rakiety spadają codziennie na infrastrukturę krytyczną Ukrainy. Dlatego będą to „najzimniejsze i najsmutniejsze święta” dla Ukrainy.

Polski poseł zaapelowała do udziału prezydentów miast, burmistrzów i wójtów w Polsce, zwykłych mieszkańców oraz przedstawicieli biznesu.

Przypomniała, że miasta w Wielkiej Brytanii, Czechach i Niemczech już przystąpiły do akcji solidarnościowej z Ukrainą - Lights for Ukraine (Światła dla Ukrainy).

Na dzień dzisiejszy wiadomo, że iluminacja Pałacu Kultury i Nauki w centrum Warszawy zostanie wyłączona wieczorem 21 grudnia.

Jednocześnie władze Krakowa na znak solidarności z Ukrainą zdecydowały o wyłączaniu w ciągu 12 dni na minutę świateł w najbardziej znanych miejscach turystycznych w centrum miasta. Planowane jest wyłączenie świateł o godzinie 19:00 na jedną minutę od 21 grudnia do 1 stycznia.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-