Muzea Ukrainy i Luwr uruchomią wspólne projekty - podpisano memorandum w Paryżu

Muzea Ukrainy i Luwr uruchomią wspólne projekty - podpisano memorandum w Paryżu

zdjęcie
Ukrinform
Małżonka prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska wraz z ministrem kultury i polityki informacyjnej Ołeksandrem Tkaczenko odbyli spotkanie z prezydent Luwru Laurence des Cars i uzgodnili współpracę.

Tkaczenko napisał o tym w Telegramie, informuje Ukrinform

„Dzisiaj razem z Pierwszą Damą Ołeną Zełenską spotkaliśmy się z szefową muzeum Luwru Laurence des Cars i uzgodniliśmy współpracę. Nie warto wyjaśniaać, jak ważne jest dla nas wsparcie i trwałe więzi z takim tytanem muzealnego świata jak Luwr” – zauważył Tkaczenko.

Zauważył, że obecnie w Luwrze nie ma audioprzewodników w języku rosyjskim.

„Jednakże będzie ukraiński. Język sztuki i kultury jest uniwersalny. Język ukraiński powinien znaleźć się wśród uniwersalnych języków cywilizowanego świata” – powiedział Tkaczenko.

Poinformował również, że w dniu dzisiejszym zostało podpisane stosowne memorandum pomiędzy Luwrem, Ministerstwom oraz Ambasadą Ukrainy we Francji.

Ponadto memorandum zawiera punkt dotyczący rozszerzenia współpracy i wielopoziomowych projektów partnerskich Luwru z muzeami Ukrainy, który obejmie programy analiz naukowych, organizację wystawy czasowej w Luwrze oraz publikację opracowanie naukowe poświęcone sztuce ukraińskiej.

Jak donosi Ukrinform, żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska wraz z ministrem kultury i polityki informacyjnej Ołeksandrem Tkaczenko zaprezentowali w Paryżu ukraiński projekt.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-