Politico nazwało Zełenskiego najbardziej wpływową osobą w Europie

Politico nazwało Zełenskiego najbardziej wpływową osobą w Europie

Ukrinform
Amerykańskie pismo Politico nazwało prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego najbardziej wpływową osobą w Europie.

Informuje o tym Ukrinform z linkiem do strony publikacji .

„Europa się zmienia. Kontynent dokonuje przeglądu swoich stosunków strategicznych, poważnie traktuje obronność, przemyślenie polityki w sferze handlu, akcesji i bezpieczeństwa energetycznego. W szerokim sensie jest to ponowne przemyślenie tego, co to znaczy być Europejczykiem, i pod wieloma względami dzięki ukraińskiemu komikowi, który został prezydentem” – czytamy w publikacji.

Oceniający zauważają, że to nie pierwszy raz, kiedy Ukraina została zaatakowana przez Rosję , ale przed agresją na pełną skalę ze strony rosyjskiego prezydenta Władimira Putina reszta Europy zrobiła niewiele.

„Powodem, dla którego tym razem wszystko jest inaczej, jest Wołodymyr Zełenski, postać, której Europa nie tylko ufa, ale także podziwia i naśladuje – w przeciwieństwie do poprzednich prezydentów Ukrainy” – podkreśla artykuł.

Zaznacza się, że przywódcy europejscy, którzy wygrali wybory w swoich krajach, chcą jak najszybciej odwiedzić Kijów, aby zrobić sobie zdjęcie z prezydentem Ukrainy.

„Zełenski przekonał resztę Europy, że jej przyszłość jest związana z przyszłością Ukrainy - w co niewielu wierzyło przed inwazją Rosji w lutym. Jego umiejętności komunikacyjne były kluczowe. Jego retoryka w ostrych słowach przedstawia podłość rosyjskiego reżimu, z którym walczy, rozwiewając wiarę Europy - zwłaszcza Berlina i Paryża - w to, że Moskwa może być partnerem"

– piszą dziennikarze.

W sumie Politico umieściło w rankingu najbardziej wpływowych osób w Europie 28 osób, w tym polityków, dyplomatów, ekonomistów, pedagogów i klimatologów.

Jak donosi Ukrinform, amerykański magazyn Time wcześniej przyznał prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu i duchowi Ukrainy tytuł „Człowieka Roku” 2022 roku. Brytyjski dziennik „Financial Times” przyznał również Prezydentowi Ukrainy tytuł Człowieka Roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-