Ukraiński chór męski „Żurawli” dał koncert w Polsce z okazji 50-lecia istnienia

Ukraiński chór męski „Żurawli” dał koncert w Polsce z okazji 50-lecia istnienia

zdjęcie
Ukrinform
Jubileuszowy koncert z okazji 50-lecia Ukraińskiego Chóru Męskiego „Żurawli” w Filharmonii Koszalińskiej (Koszalin, Polska) zgromadził fanów twórczości kolektywu oraz wszystkie pokolenia chórzystów.

Jak donosi Ukrinform, Ambasada Ukrainy w Polsce poinformowała o tym na Facebooku.

Według relacji radca ambasady Witalij Biły wręczył chórowi "Żurawli" dyplom, którym Minister Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy Ołeksandr Tkaczenko przyznał tytuł "narodowego" dla zespołu amatorskiego

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Piotr Gliński również wyróżnił chór dyplomem „Za upowszechnianie kultury"

„Gratulujemy wszystkim pokoleniom chóru "Żurawli”️. Dziękujemy za fenomenalną twórczość i niezłomną ukraińską duszę. Niech Wasze pieśni będą nadal modlitwą za Ukrainę i jej Naród w imię zwycięstwa” – wyraziła wdzięczność misja dyplomatyczna.

Przypomnijmy, że chór „Żurawli” jest reprezentatywnym męskim chórem Związku Ukraińców w Polsce. Został założony w 1972 roku.

Artyści tego chóru to przedstawiciele mniejszości ukraińskiej, potomkowie ewakuowanych z akcji „Wisła” z 1947 roku, mieszkający na terenie niemal całej Polski: w Kołobrzegu, Gdańsku, Koszalinie, Białym Borze, Legnicy, Warszawie, a także w Krakowie, Przemyślu, Dzierzgoniu i wielu innych miejscowościach.

We wrześniu w Filharmonii Krakowskiej odbył się uroczysty koncert chóru „Żurawli” .

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-